Pojedynek starych znajomych

11 kwi 2013

W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 14:00, na stadionie KS Włókniarza przy ulicy Świętokrzyskiej 60 w Białymstoku zostanie rozegrany mecz pierwszej kolejki sezonu zasadniczego PLFA I. W tym spotkaniu Lowlanders Białystok podejmą Mustangs Płock.

Gospodarz:  Lowlanders Białystok (0-0)
Gość:
 Mustangs Płock (0-0)
Data i godzina:
 14 kwietnia, 14:00
Stadion:
Włókniarz, ul. Świętokrzyska 60, Białystok
Liga:
 PLFA I
Bilety:
5zł

Dla obu drużyn będzie to oficjalna inauguracja tegorocznych zmagań w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego I. W swojej historii kluby mierzyły się sześć razy, z czego aż pięć meczów wygrali Lowlanders. Mimo korzystnego bilansu, białostoczanie uważają w tym roku płocczan za swoich najgroźniejszych przeciwników: - Mustangi zawsze były dla nas wymagającym przeciwnikiem, a te starcia wymagały wiele poświęcenia. W naszej grupie to jedyny zespół, który może nam przeszkodzić w awansie do półfinałów – twierdzi Rafał Bierć, prezes Lowlanders Białystok.

Mecz ten pokaże, która drużyna lepiej przepracowała przerwę między sezonami. Obydwie drużyny zapewniają, że wykonały w 100% plan na okres przygotowawczy. Jak to wyglądało w Białymstoku zdradza Bierć: - Na jesieni postawiliśmy na kondycję i wytrzymałość, a po nowym roku rozpoczęliśmy treningi w sprzęcie. Cały czas idziemy stałym trybem, który uważam za bardzo skuteczny.

Płocczanie podobnie jak ich rywale nie zmienili zbyt wiele w przygotowaniach do sezonu, ale ta jedna modyfikacja może mieć bardzo korzystny wpływ na ich formę, ponieważ: - W tym roku sztab trenerski został podzielony na poszczególne formacje, co przyczyniło się do bardziej efektywnego przygotowania zawodników – uważa Mariusz Gajewski, koordynator defensywy Mustangs Płock.

Obie drużyny oprócz ciężkich treningów przed sezonem, rozegrały też sparingi. Lowlanders zwyciężyli pewnie z Angels Toruń 21:0. Mustangi zaś rozegrały dwa mecze kontrolne. Pierwszy z Kozłami Poznań przegrały 0:36, co wcale nie jest aż takim złym wynikiem, biorąc pod uwagę, że gracze z Wielkopolski byli tuż przed rozpoczęciem swojego sezonu w Toplidze. Ponadto dla 2/3 drużyny był to pierwszy mecz w życiu, także zostali rzuceni na niezwykle głęboką wodę. W drugim sparingu płocczanom powiodło się już lepiej i wygrali z Olsztyn Lakers 14:0, chociaż ten mecz też przede wszystkim miał na celu ogrywanie nowych zawodników, ponieważ po kilku udanych rekrutacjach lista futbolistów znacznie się powiększyła: - Praktycznie na każdej pozycji są obecnie nowi ochotnicy. Udało nam się ich przygotować w 100% do rozpoczęcia sezonu i w żadnym stopniu nie odbiegają od reszty zespołu. – twierdzi Tomasz Złoteńki, koordynator ofensywy Mustangów.

Kto wygra? Czy będą to Mustangs znani z bardzo dobrych biegów, czy może Lowlanders, których atak jest bardziej zbilansowany? Na te i inne pytania, odpowiedź dostaniemy już w niedzielę.